Haber

8 Mart’a özel çalışma: Emeğin cinsiyeti yoktur

Gaziemir Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı ve belediyenin kadın çalışanlarının fotoğraflarının yer aldığı görsel çalışma ile kadınların her türlü mesleği yapacağına dikkat çekildi.

Gaziemir Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir çalışma hazırladı. Belediye, bu özel gün için hazırladığı görsel çalışmayla kadınların her mesleği başarıyla icra edebilecek güce sahip olduğuna dikkat çekti. Belediyenin farklı birimlerinde çalışan kadınların fotoğraflarının kullanıldığı görsel çalışmada “Emeğin cinsiyeti yoktur” mesajına yer verildi. Viral çalışma ilçedeki reklam panolarına asıldı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak ve belediyenin her kademesinde onlara görev vererek, “Kadınların hayatın tam merkezinde olduğuna ve toplumun gelişmesinde ve dönüşmesinde kilit rol oynadığına inanıyorum. Emeğin cinsiyeti olmadığına ve kadının her işi başarıyla yapabileceğine inanıyorum. Bu anlayışla belediyemizin yönetiminde ve her kademesinde kadınlara değerli görevler veriyoruz. 4 genel müdür yardımcımızın 3’ü kadın, meclis kümemizin yaklaşık yarısı kadın, birim yöneticilerimizin yarısı kadındır. Gaziemir, kadınların emeği ile daha da güzelleşecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu