Haber

Bilecik Belediyesi Tarıma Destek Veriyor

Bilecik’te son aylarda tarıma ve çiftçiye destek amacıyla dağıtılan 180 bin fidan toprakla buluşurken, ilk eserlerini de verdi.

Bilecik Belediyesi, geçtiğimiz mayıs ayında hem merkezde hem de merkeze bağlı köylerde tarımsal üretime taban olması adına tohum ve fidan dağıtımını gerçekleştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle yürütülen projede çiftçilere yaklaşık 180 bin fidan ve tohum dağıtıldı. Dağıtılan fidan ve tohumların hasadına bizzat katılan Önder V. Melek Mızrak Subaşı, mahsulü bizzat kendi elleriyle topraktan topladı. Deresakar köyündeki hasat döneminde domates, patlıcan ve biber mahsulleri toplandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Önder V. Melek Mızrak Subaşı, “Milletimizin efendisi olan köylü çiftçilerimizle ilkbaharda dağıttığımız 180 bin fidanı hasadını gerçekleştirdik. ülkemizi tarım açısından hak ettiği yere getiriyoruz.”

Fidan takviyesinin çok faydalı olduğunu belirten çiftçiler ve köylüler, Önder V. Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu