Haber

Eşini 18 saat rehin tutan şüpheli tutuklandı

ÇORUM’da ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi Merve K.’yi silahla rehin alan, polisin 18 saatlik gayretle ikna edip, gözaltına aldığı Mustafa Yılmaz, tutuklandı.

Çiftlik Çayırı 54’üncü Sokak’ta 13 Kasım günü saat 17.00 sıralarında, 4 katlı binanın bodrum katından sesleri duyanlar, durumu polise bildirdi. Gruplar, bir mühlet evvel cezaevinden tahliye edilen Mustafa Yılmaz’ın, ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi Merve K.’yi, av tüfeğiyle rehin aldığını tespit etti. Meskenden bir el silah sesi duyulurken, sokakta güvenlik tedbiri alındı. Polis takımları, ikna çalışması başlattı. Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Gülser de olay yerine gelip, müzakerelere katıldı.

18 SAAT SONRA HAREKETİNE SON VERDİTüfeği gece saatlerinde polislere teslim edip, hareketini tabancayla sürdüren Yılmaz, 18 saat sonra 14 Kasım günü saat 11.00 sıralarında ikna edildi. Elindeki tabancayı polise teslim eden kuşkulu, Merve K. ile birlikte konuttan çıkarıldı. Gazetecilere ‘Ölecek kadar çok seviyorum’ diyen kuşkulu, gözaltına alındı. Mustafa Yılmaz, tamamlanan sorgusunun akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Öte yandan Mustafa Yılmaz, geçen yıl 22 Ağustos’ta bir berber dükkanında eşiyle yaşadığı problemlerden sorumlu tuttuğu iş yeri sahibi ile çalışan ve müşterilerin bulunduğu 4 kişiyi, pompalı tüfekle rehin almış, polisin 5 saat süren uğraşı sonucu ikna edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu