Haber

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu kriz sonrası ilk kez bir arada! İttifak mesajı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde CHP’li belediye başkanları ile bir araya geldi. Partide tartışmalara neden olan çevrimiçi toplantıya başkanlık eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplantıya katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen ‘Belediye Başkanları Toplantısı’na başkanlık etti.

Partide tartışmaya yol açan çevrimiçi toplantının ardından gerçekleşen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer büyükşehir belediye başkanları katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise tedbir amaçlı ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği için toplantıya çağrılmadı.

Kılıçdaroğlu, salonun girişinde partinin önemli isimlerinin katıldığı tartışmalı çevrimiçi toplantıya başkanlık eden Ekrem İmamoğlu ile de tokalaştı. Toplantıda Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu belediye başkanları konuşmalar yaparak görüşlerini dile getirdi.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının değerlendirildiği öğrenilirken, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim sürecinde yapılacak hazırlıkların ele alındığı öğrenildi.

İTTİFAK MESAJI

Toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına “İttifak olmayacakmış gibi hazırlıklarınızı yapın, olursa bizim için artı olur” dediği öğrenildi…

36 İSİM GÖNDERİLMEDİ

36 belediye başkanı mazeret gösterip toplantıya katılmadı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, girişte gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

Görüşme öncesi Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, gazetecilerin sorusu üzerine, her şeyin Türkiye ve parti için çok güzel olacağını belirterek, “Parti bütün sorunların üstesinden gelir, Türkiye üstesinden gelir ama bunun lideri CHP olacaktır. Türkiye’de olumsuzlukları aşmanın lideri her zaman olduğu gibi CHP olacaktır.” söz konusu.

“YİNE OLURSA YAPARIM” DEDİ

Öte yandan İmamoğlu’nun CHP’nin önde gelen isimleriyle örtülü görüşmesine ilişkin Kılıçdaroğlu, “Sonuçta partide uzun yıllar çalışmış arkadaşların buluşması gibi düşünebiliriz. Gördüğüm kadarıyla etik açıdan rahatsız edici uygulamalar vardı. Ben bunu sıradan bulmuyorum. Parti içi tartışmaları kamuoyuna taşımaktan yanlış bir şey yok. Kurallar dahilinde çaba gösterirsiniz. Tekrarı olduğunda, kurallar çiğnendiğinde gereğini yapacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu