Teknoloji

iPhone 15’in beklendiği bu günlerde iPhone 17 ile ilgili ilginç bir iddia geldi.

Geçtiğimiz günlerde ünlü analist Ross Young iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinin bugüne kadarki en büyük ekranlara sahip olacağını savundu. Buna göre daha küçük model 6,27 inç ekrana sahip olurken, iPhone 16 Pro Max 6,86 inç ekrana sahip olacak. Her ikisinin de yeni en boy oranı 19.5:9 olabilir.

Anlaşılacağı üzere bu ekranlar, önümüzdeki yıl iPhone 16 Pro serisine özel olacak. Ancak yine Ross Young, iPhone 17 için heyecan verici bilgiler sunuyor. Yeni iddiasına göre 2025 yılında tüm iPhone 17 modelleri 6,27 inç ve 6,86 inç ekran boyutlarına sahip olabilir. . Yani iPhone 17 ile en küçük iPhone da boyut olarak büyümüş olacak. Ancak Always-On Display ve ProMotion özellikleri yalnızca Pro modellerine özel kalacaktır.

Ekran altı Face ID teknolojisinin 2024 yılında gelmesi bekleniyordu. Ancak Young, Apple’ın sensör sorunları nedeniyle tanıtımı ertelediğini açıkladı. Apple’ın yeni teknolojilerini görmek için daha birkaç yılımız var gibi görünüyor. Cupertino şirketi, ekran altı Touch ID özelliğinin 2026’da gelebileceğini söylüyor. Bu gerçek ortaya çıkarsa iPhone, ekran altına ön kamera ekleyecek.

Apple’ın iPhone 15 serisini piyasaya sürmesinden dört ay sonra, iPhone 16 modellerinden ne beklenebileceğine dair bir resim şimdiden ortaya çıkıyor. Bunlara ek olarak Apple’ın yakın zamanda bir de iPhone Ultra modelini tanıtacağı konuşulabilir.

gelendost-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu