Haber

Isparta’da eşini tabancayla öldüren zanlı hakim karşısına çıktı

Isparta’da eşini tabancayla öldüren zanlının yargılanmasına başlandı.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Sezer Işık ve tarafların avukatları katıldı.

Sanık Işık, mahkemedeki savunmasında eşiyle 15 yıllık evli olduğunu, şiddet içermeyen tartışmaların yaşandığını, cinayeti bilerek ve isteyerek işlemediğini savundu.

Cinayetin çocuklarının huzurunda planlanmadığının da göstergesi olduğunu öne süren Işık, mahkeme başkanının “Tartışma nasıl başladı?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

“MM isimli şahıs ile aramızda çok eskilere dayanan bir küskünlük var. Bu adam aylarca evimi taşladı. 8 senede 50-60 civarında koyun ve keçime zarar verdi. Hiçbir hak iddia edemedim. Bu sebeple; aramızda küskünlük var.Eşim ve çocuğum yanında yol kenarında duruyorlar diye aramızda tartışma çıktı.”

Sanık savunmasına şöyle devam etti:

“Eşim ve MM’nin konuşmalarını gördükten sonra tartışma başladı. Oğlum Ali de oradaydı. Çocuk ‘Baba konuşmadı’ dedi ama daha önce tartıştık. Su deposunu alıp gidecektim. traktörle dağa motosikletle önden gittiler beni görünce hemen hareket edip çadıra gittiler eşime ‘küstüğümüz kişinin yanında niye duruyorsun’ Eşime sordum eşim ‘Yol kenarından taş topluyorduk’ dedi. O esnada silah belimdeydi.Eşim bana doğru hamle yapınca ondan korunmak isteyerek silahı belimden çıkardım.Şarjörü çıkardı ve ben daha boşaltmaya çalışmadan tabancaya yapıştı. MM aylardır evimi taşlamıştı. Gece ilk kurşun bu yüzden çıktı. “Emniyet kilidi kapalıydı, nasıl olduğunu anlayamadım. Çatışma sırasında, ondan kurtulduğumda silah patladı. Eşimin elinden yaralandığını gördüm, oğluma ‘ambulans ve köylülere haber verin’ dedim ve olay yerinden kaçtım.”

Sanık, tabancanın emniyet mandalının pantolonunun kemerine takılarak açıldığını iddia edince mahkeme heyeti, cinayette kullanıldığı tespit edilen ve emanette kayıtlı silahın savcılığa getirilmesini istedi. salon.

Mahkeme başkanı olay sırasında iddia ettiği gibi sanıktan tabancayı mandalı dışarıda kalmayacak şekilde kemere dayayarak üç kez silahı çıkarmasını istedi. Emniyet mandalının sanığın savunduğu gibi açılmadığı ve kapalı kaldığı görüldü.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı 9 Mart’a erteledi.

Etkinlik

Büyükgökçeli köyünde çobanlık yapan Sezer Işık, 2 Ekim 2022’de ormanda eşi Yadigar Işık’ı tabancayla yaraladı. Sağlık ekiplerince Isparta Şehir Hastanesi’ne kaldırılan kadın, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. araya girmek. Olaydan sonra kaçan Sezer Işık, Isparta-Eğirdir karayolu Okuyanlar Çiftliği mevkiinde yakalandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu