Haber

İzmir’de 4 bin öğrenci zeybek oynadı

Egehurbakis.com / İZMİR (İGFA) –Cumhuriyetimizin 100. yılını Türkiye’nin dört bir yanında coşkuyla kutladığımız bu özel günlerde, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2017 yılında gerçekleştirdiği “Cumhuriyet İçin atan Kalpler” projesi kapsamında binlerce çeşmeli öğrenci unutulmaz bir çalışmaya imza attı. İzmir Çeşme Kaymakamlığı koordinasyonunda.

Haftalarca süren sayısız hazırlıklar sonunda gerçekleşen görsel şölende, bugüne kadarki en büyük organizasyon olan 4 bin öğrenci, hep birlikte Harmandalı zeybeği oynayarak, Atatürk’ün silüeti ve imzasını vücutlarıyla resmederek, “Vatandaşlığın 100. Yılı”nı kutladı. Cumhuriyetimiz”. “Yeni Yılınız Kutlu Olsun” yazarak bu değerli tarihe vurgu yaptılar.
Etkinliğe Çeşmeliler yoğun ilgi gösterirken, gösteri duygusal anlara sahne oldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çoker; “Bu kusursuz organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği geçen Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı’ya, ayrıca Çeşme Belediyesi’ne, Çeşme İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Çeşme Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne, Çeşme Spor’a ve organizasyonu sağlayan sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Asıl emeğin sahibi ise, “Bu işe gönüllerini, terlerini koyan, gelecek yüzyılımızın emanetleri olan proje hocalarımızı, okul yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum” dedi. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu