Haber

Narkotik Köpek ‘Odin’ Erzincan Emniyet Müdürlüğü’nde Görev Yapıyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı narkotik ekipleriyle birlikte görev yapan, hassas burnuyla operasyonlarda aktif olarak görev alan ve araçlarda arama yapan narkotik köpeği ‘Odin’, yaklaşık 9 yıldır emniyette başarılı görevler yürütüyor.

Operasyonlara katkılarıyla Erzincan Emniyet Müdürlüğü’nün gözbebeği haline gelen narkotik köpeği ‘Odin’, düzenli olarak yol denetimlerinde görev yapıyor ve hassas burnu sayesinde güvenlik güçlerine yardım ediyor. Erzincan Emniyet Müdürlüğü’nde görevli eğitmen polis memuru, Belçika Çoban köpeği olan Odin’in gerekli eğitimlerden sonra 9 yıldır emniyette çalıştığını söyledi.

Polis memuru, “Ankara Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi’ne yavru olarak getirilen köpekler, yapılan testlerin ardından bomba, ceset, arama kurtarma ve narkotik şubelerine ayrılarak eğitim veriliyor. Yapılan incelemelerin ardından görev köpeği olmaya hak kazanıyorlar. Araçta gizlenen uyuşturucu maddesine ulaşan arkadaşlarımız, onlarla yaptığımız aramanın ardından tepki gösterdi” dedi.

Öte yandan Odin’in hassas burnu sayesinde bu hafta düzenlenen operasyonda yolcu otobüsünde 12 kilo 600 gram eroin ele geçirildi, 3 kişi tutuklandı. – ERZİNCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu