Haber

Para Atıcılık Dünya Şampiyonası sona erdi

Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Para Atıcılık Dünya Şampiyonası’nın son gününde birer altın ve gümüş madalya elde etti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, 22 farklı kategoride 45 ülkeden 600’ü aşkın atletin gayret ettiği tertip sona erdi.

El Ayn kentindeki şampiyonanın son gününde, P6 10 metre havalı tabanca karışık ekip SH1 kategorisi, Türk finaline sahne oldu.

Ayşegül Pehlivanlar-Cevat Karagöl ikilisi dünya şampiyonluğuna ulaşırken, Aysel Özgan- Taha Yasin Küsmüş çifti, gümüş madalya aldı.

Milliler, şampiyonayı 5 madalyayla tamamladı

Türkiye, 10 atletle yer aldığı şampiyonada 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandı.

Şampiyonada daha evvel kişiselde Aysel Özgan altın, Cevat Karagöl bronz madalya elde etmişti. Grup karşılaşmalarında ise Taha Yasin Küsmüş, Cevat Karagöl ve Murat Oğuz’dan oluşan milli takım, bronz madalyanın sahibi olmuştu.

Organizasyonda ayrıca milli sporculardan Cevat Karagöl ve Ayşegül Pehlivanlar, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na kota almıştı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde altın madalya kazanan Aysel Özgan ise daha önce Dünya Kupası’nda paralimpik oyunları kotası elde etmişti.

Şampiyonayı kıymetlendiren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Lideri Muaz Ergezen, her branşta en düzgününü hedeflediklerini belirterek, “Para Atıcılık Dünya Şampiyonası’nda geçtiğimiz organizasyona göre iyi bir yol kat ettiğimiz aşikar. Her alanda Paris’e emin adımlarla ilerlediğimizi gösteriyoruz. Böylesine az zamanda geldiğimiz nokta geleceğimizi aydınlatıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde 11 gün boyunca bizleri şahane şekilde temsil eden kafilemize teşekkürlerimi sunuyorum.” sözlerini kullandı.

Para Atıcılık Ulusal Grubu, daha evvel Avustralya’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda 2 bronz madalya kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu