Haber

Salihli Belediyesi’nde Atatürk’ü Anma Töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Salihli Belediyesi’nin tüm birimlerinde saygı ve özlemle anıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği saat olan 09.05’te sirenler çalarken, Belediye hizmet binası, şantiyeler, sosyal tesisler ve belde hizmet binalarında çalışan işçiler 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı birlikte söylediler.

Salihli Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Atatürk’ün 1881’de Selanik’te başlayıp 1938’de Dolmabahçe’de sona eren 57 yıllık yaşamının 11 savaş, 24 madalya, 7 nişandan oluştuğunu söyledi. 13 kitap, biri bağımsız Ülkeyi ve milyonlarca özgür insanı kurtaran büyük bir asker, siyasetçi ve devlet adamı olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Karaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutladığımız bu yılda, onun Türk ve Türk asrında açtığı yolda güçlü bir şekilde yürüyoruz ve yürümeye devam edeceğiz. onun belirlediği hedeflere doğru yürümek. Bizim için o bizimdir.” ‘Beni görmek kesinlikle yüzümü görmek anlamına gelmiyor. Eğer benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsan bu yeterli.’ “Sözleri yol göstericimiz olacaktır. Ölümünün 85’inci yılında Atatürk’ü rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz.” – MANİSA

boztepehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu