İş

Şırnak çekilişi kazandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, karada yapılan en büyük 10 keşiften biri olan Gabar Dağı’nda 150 milyon varil net petrol rezervine sahip bir saha keşfedildiği ve bu alandaki rezerv maliyetinin yüksek olduğu açıklandı. 2022 yılında yaklaşık 12 milyar dolar olan Şırnak, iş insanlarını, esnafı ve vatandaşları sevindirdi.

Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Geliş, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının çeşitli bölgelerde önemli çalışmalarının olduğunu belirterek, böyle güzel haberlerin verilmesini beklediklerini söyledi.

“Cumhurbaşkanımız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızdan bu olumlu açıklamaları duymak bizi çok mutlu etti” diyen Geliş, bölgede petrol rezervlerinin keşfedilmesinin son derece anlamlı ve değerli olduğunu sözlerine ekledi.

“Şırnak göç alan bir il olacak”

Geliş, bu çalışmalarda emeği geçen ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Geliş, “Bu kaynaklar işsizliğin önüne geçecek. Bunun gibi çok güzel haberlerin çıkacağına inanıyorum. Ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamak gençlerimizde büyük bir heyecan yarattı. Bu çalışmalar gösteriyor ki daha iyi olacak.” rezervler keşfedilecek.Rabbim bu rezervleri bereketli kılsın.” Gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.

Petrol keşfi sayesinde geçmişte bölgeden batı illerine göç edenlerin de geri döneceğini belirten Geliş, Şırnak’ın göç alan bir il olacağını, katkılarının kısa sürede görüleceğine inandıklarını söyledi. , orta ve uzun vadeli.

“Petrol işsizlere iş, esnafa gıda getirecek”

Şırnak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Heşar Haşimoğlu, petrolün işsizlere iş, esnafa aş getireceğine inandıklarını belirtti.

Haşimoğlu, 150 milyon varillik net petrol rezervinde bir sahanın keşfedilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İlimize, bölgemize ve ülkemize ciddi katkıları olacak. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

“İşsizliğin önüne geçecek”

Şırnak’ta yaşayan bir vatandaş olan Abdurrahman Tatar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberlerinin kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Petrol iş ve aş sağlayacak. Şırnaklılar için büyük bir nimet.”

Şenol Uysal ise bölgede petrol rezervlerinin keşfedilmesinin değerine işaret ederek, “Şırnak, Türkiye’nin en genç nüfusa sahip illerinden biri. Petrolün Şırnak’a büyük katkısı olacak.” dedi.

Cemal Uğur, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını heyecanla takip ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Batman’ın petrolle ne kadar geliştiğini görüyoruz. Bu müjde Şırnak’a, bölgeye ve ülke ekonomisine hem işsizliğin önlenmesi hem de ekonomik anlamda çok büyük faydalar sağlayacaktır. Hayırlı olsun, bol kazançlar dilerim. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu