Teknoloji

Tamiri en kolay ve en zor telefon markaları açıklandı: İşte ilk 5 liste

Aranızda bozulan telefonunu kendi tamir eden var mı bilmiyoruz ama bu özellikle yurt dışında çok yaygın bir sistem. Aslında bunun için tamir ekipmanları satılıyor ve internette telefonların nasıl tamir edileceğine dair birçok kaynak var. Ama elbette her telefonun tamiri kolay olmuyor ve internetteki tamir kitapçıkları birden fazla kez güvenilmez olabiliyor. Peki sizce tamiri en kolay telefon markası hangisi?

Telefonlarını tamir eden kişilerin karmaşıklığını ve internette bulunan adım adım onarım talimatlarını inceleyen bir araştırmaya göre, 2022 telefonu Samsung Galaxy telefonlar, ortalama olarak tamiri en kolay telefonlar arasında yer alıyor.Samsung geçen yıl en yüksek notu alırken, elma, GoogleVe Xiaomi takip etme. Ama ilk etapta motorolaorada.

Evde tamiri kolay ve zor olan akıllı telefonların belirlenmesi için teknoloji bilgi sitesi Electronics Hub tarafından yapılan araştırma yapılmış ve bu konuda iFixit’ten de yararlanılmıştır. Ortada, iFixit her yeni akıllı telefonu hızla açan ve onarılabilirliğini ölçen bir web sitesidir.

Araştırma sonuçlarına göre tamiri en kolay telefon Moto G7 ölü. Onu 2 modelle Samsung takip ediyor. Galaksi A40Ve galaksi s22 ultra En hızlı tamir edilebilen telefonlar listesinde 2. ve 3. sırada; Daha sonra, elma iPhone 11 Pro Maksile geliyor.

Motorola ülkemizde resmi satışta olmadığı için kolayca tamir edilebilecek telefonlar listesinde gözler şüphesiz Samsung’da.

En zahmetli tamir edilen telefonlar

Peki tamiri en zor telefonlar hangileri? Şunu da söyleyelim: Araştırma sonuçlarına göre tamiri en zor telefonlar listesinde yer alıyor. Google, XiaomiVe Huawei ancak Samsung ve Apple da bu listede. Google’ın Piksel 7 modeliTamir edilen telefonlar arasında en sıkıntılısı Samsung’tur. Galaxy Not 10Apple, modeliyle izliyor, 3. sırada Apple, iPhone SE ile oturuyor. xiaomi, Redmi Not 7Ve Mi 9ile 4. ve 5. sıraları doldururken P30 pro Modeli ile 6. sırada yer almaktadır. Bu telefonların bir kısmı eski, bir kısmı yeni. Ancak araştırma şirketi daha kapsamlı bir çalışma da yürüterek bunların ortalamasını hesapladı.

Çıkan sonuçlara göre en kolay tamir edilebilen akıllı telefonlara imza atan 5 marka şöyle: Asus, HTC, LG, SamsungVe elma.Öte yandan tamiri en zor akıllı telefonları yaratan 5 marka ise şöyle: Sony, Xiaomi, Huawei, OnePlusVe onur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu