Ekonomi

THY’nin iptal edilen İstanbul seferleri normale dönüyor

THY’nin ağ altyapısında yaşanan sorunlar nedeniyle biletleme ve rezervasyon süreçlerinde yaşanan aksaklıkların giderilmesi için çalışmalar başlatıldı.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ağ altyapısındaki sorunlardan dolayı biletleme ve rezervasyon süreçlerinde aksamalar yaşanıyor. Sorunun çözülmesi ve yolcularımızın mağdur olmaması için gerekli çalışmalar yapılıyor. Mağdur ediliyoruz. Söz konusu aksaklıktan dolayı özür dileriz.” İfadelerini kullandı.

“Dış müdahaleye dair henüz kesin bir bilgimiz yok.”

Yaşanan sorun nedeniyle İstanbul çıkışlı tüm uçuşlar saat 22.00’ye kadar iptal edilirken Yahya Üstün, yeni duyurusunda ekiplerin çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Üstün, “Bilgi teknolojileri altyapısında oluşan sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi için ekiplerimiz farklı noktalardaki merkezlerimizde çalışmalarını sürdürüyor. Dışarıdan müdahale konusunda henüz kesin bir bilgimiz yok. Uçuşlarımızla ilgili daha önce duyurduğumuz durum devam ediyor. Bu gecikmeler için tekrar özür dileriz.” Sözünü verdi.

Genel Müdür Ekşi’den açıklama

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sorunun giderildiğini ve seferlerin icra edilmeye başlandığını belirterek, şunları söyledi: “Sayın yolcularımız, sistemlerimizi kademeli olarak devreye alıyoruz. Uçuşlarımız kademeli olarak normale dönüyor. Normal. İnşallah birkaç saat içinde normale dönmeyi hedefliyoruz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

1-2 Kasım bileti alan yolculara ek haklar tanındı

THY’den yapılan bir diğer açıklamada ise, bugün ve yarın için bileti bulunan yolculara, değişikliklerin 7 Kasım’a kadar yapılması şartıyla ilave değişiklik ve iade hakkı tanınacağı açıklandı.

Öte yandan İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, sosyal medya hesabından havalimanında bekleyen yolcular için ücretsiz internet hizmetinin başlatıldığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu