Haber

Tren kazasında hayatını kaybeden makinist için Yunanistan’dan Türkiye’ye talep

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, tren kazasında hayatını kaybeden makinistin Türkiye’de cezaevinde bulunan babasının cenaze törenine katılması için geçici izin vermek için devreye girdi.

Yunanistan’ın Larissa kenti yakınlarında 1 Mart gecesi meydana gelen tren kazasında hayatını kaybedenlerden 28 yaşındaki makinist Nikos Nalbantis’in babasının çıkarıldığı suçtan tutuklu olduğu öğrenildi. Türkiye’de işlendi. Cezaevindeki babanın oğlunun cenazesine katılmak için geçici izin başvurusunda bulunduğu belirtildi.

İzin talebiyle ilgili olarak Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın devreye girerek Edirne’de tutuklu bulunan baba için Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu ve Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği ile görüşmelerde bulunduğu belirtildi. Yunan basınında, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın “insani nedenlerle özel izin” talebini Türk Dışişleri Bakanlığı’na bildirdiği kaydedildi.

Başkent Atina’dan Selanik’e 352 kişiyi taşıyan yolcu treni; Larissa kenti yakınlarında sınırdan gelmekte olan yük treni ile kafa kafaya çarpıştı ve çarpışmanın şiddetiyle yolcu treninin 2 vagonu tamamen ezildi. Olayda 57 kişi hayatını kaybederken, 56 yolcunun kayıp olduğu açıklandı. 38 yaralının hastanede tedavilerinin sürdüğü belirtildi. – ATİNA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu