Haber

Tunceli’deki terör saldırısında şehit olan askerlerin annelerini ‘Deprem’ bir araya getirdi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen ve Afyonkarahisar’da misafir edilen şehit Uzman Çavuş Ahmet Oğul’un ailesi ile bire bir terör saldırısında hayatını kaybeden Jandarma Komando Astsubay Ramiz Demir’in ailesi bir araya geldi. .

Türk Harbi Sakat Gaziler Şehitler Dullar ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, 2012 yılında Tunceli’de mayın patlaması sonucu şehit olan Kahramanmaraşlı Uzman Çavuş Ahmet Oğul’un ailesinin yaşamını yitirdiği öğrenildi. depremin ardından Afyonkarahisar Polis Moral Eğitim Merkezi’nde ağırlandı.

Aynı terör saldırısında şehit olan Afyonkarahisar Jandarma Komando Astsubay Ramiz Demir’in ailesini getirmek isteyen Kumartaşlı, durumu her iki şehidin ailelerine iletti.

Dernek binasında ilk kez meydana gelen şehit aileleri, birbirlerine sarılarak duygulu anlar yaşadı.

Şehidin annesi Selma Oğul, deprem sonrası Kahramanmaraş’ta zor durumda kaldıklarını ancak devletin kendilerine sahip çıktığını anlattı.

Eşiyle birlikte Polis Moral Eğitim Merkezi’nde ağırlandıklarını kaydeden Oğul, “Tunceli’de aynı terör saldırısında oğlumla birlikte şehit olan Ramiz Demir’in ailesiyle görüştük. Çocuklarımız aynı bombalı saldırıda şehit oldu. , ve sizinle tanıştığımıza memnun olduk.Yaramız içimizde sönmez bir ateş.O bizimle mezara gidecek.” söz konusu.

Şehidin babası Ejder Son, ilk kez geldikleri Afyonkarahisar’da acıları tazelense de onları bir araya getiren Dernek Başkanı Kumartaşlı’ya da teşekkür etti.

Şehidin annesi Neslihan Demir, aynı kaderi paylaştığı Oğlu’nun ailesiyle tanışmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Afyonkarahisar’da kaldıkları sürece yanlarında olacaklarını söyledi.

Şehidin babası İbrahim Demir, oğluyla birlikte şehit olan Ahmet Oğul’un ailesiyle uzun yıllardır görüşmek istediklerini belirterek, bugün de bunun böyle olduğunu söyledi.

???????

ceylanpinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu