Ekonomi

‘UZAL CBS 2022 Sempozyumu’ Türksat’ın iletişim desteği ile gerçekleşiyor

ETRAF, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayesinde, Coğrafik Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri 2022 Sempozyumu (UZAL CBS) Türksat A.Ş.’nin bağlantı dayanağı ile 17 Kasım’da başlayacak.

Alanında uzman dal temsilcilerini ve akademisyenleri bir ortaya getiren sempozyumda iki gün boyunca, Akıllı Kentler, 3D Modelleme, Algılama Sistemleri (Optik, SAR/InSAR, Lazer/Lidar), Arkeoloji, Bilgi İçeriği Belirleme, CBS, Coğrafik Data Altyapısı, TUCBS (Türkiye Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi), Çevresel Müşahede, Değişim Belirleme, Dijital İmaj Sürece, Dijital Fotogrametrik Hava Kameraları, Dijital Yükseklik Modelleri, Doğal Kaynaklar ve Biyoçeşitlilik, Eğitim ve Yasal Mevzuatlar, GPS, Hidroloji, Hiperspektral Data, İklim Değişimi, İnsansız Hava Araçları, Jeoloji, Kadastro ve İmar Uygulamaları, Kent Bilgi Sistemleri, Kıyı ve Deniz Araştırmaları, Konumsal İstatistik, Konumsal Uygulamalar, Kriz ve Afet İdaresi, Madencilik, Merkezi ve Mahallî İdare, Meteoroloji, Navigasyon ve Takip Sistemleri, Ormancılık, Sıhhat, Kent ve Bölge Planlama, Tarım, Ulusal Uydular, Web ve Bulut Temelli Uygulamalar üzere çok kapsamlı bahisler bütün ayrıntıları ile ele alınacak.

Başkanlığını CBS Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Bayraktar’ın gerçekleştireceği sempozyum, toplamda 15 oturumla katılımcılarını ağırlayacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın konut sahipliğinde ana gündemi ‘Akıllı Şehirler ve Yeşil Teknolojiler’ olan sempozyum İlbank Macunköy Toplumsal Tesisleri Konferans ve Toplantı salonlarında 17-18 Kasım tarihleri ortasında ziyaretçilerine kapılarını açık tutacak. Türksat’ın da standının bulunduğu tertibe Türksat Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Savaş iştirak sağlayacak.

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu