Haber

HDP’li Çepni: “Gönüllüler deprem bölgelerine akın etmeseydi yıkımımız daha büyük olacaktı”

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, “Yardım seferberliği olmasaydı, binlerce gönüllü deprem bölgelerine akın etmeseydi, yaşadığımız yıkım ve can kaybı çok daha fazla olabilirdi” dedi. söz konusu.

Çepni, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında partisinin depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’da yürüttüğü yardım faaliyetlerine katıldığını anlattı.

Depremin olduğu ve binlerce TIR’ın yola çıktığı andan itibaren büyük bir halk seferberliği yaşandığına dikkati çeken Çepni, “Halk büyük bir fedakarlıkla kardeşlerinin yardımına koştu. Ekmeklerini, giyeceklerini, yiyeceklerini kesip gurbetçilere gönderdiler. TIR’larla deprem bölgeleri.Ertesi gün binlerce gönüllü deprem bölgelerinin yardımına koştu.Bazı arkadaşlarımız yardıma koştu.Deprem bölgelerinde kurtarma ve yardım çalışmalarına katıldılar.

Malatya’daki izlenimlerini aktaran Çepni, şunları söyledi:

“Malatya’da ilk gördüğüm 3. ve 4. günlerde devletin bölgede görülmeye başlamasıydı. Bölgede sadece gönüllüler ve yardım tırları vardı. yaralar sarmadı.Yardım seferberliği olmasaydı binlerce gönüllü deprem bölgelerine akın etmeseydi yıkımı ve yıkımı yaşayacaktık.Can kaybı çok daha fazla olurdu.Sabrın sorumlusu depremzedelerdir. rant ve kar dışında hiçbir sorunu olmayan sermaye düzenlemesi.”

Çepni, depremden etkilenen yerlerde kuru gıda, kışlık çadır, soba, jeneratör, çadır ve hayvan yemi ihtiyacı olduğunu belirtti.

yenice-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu