Haber

Memduh Büyükkılıç depremzedelerle buluştu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremin ardından farklı şehirlerden depremzedelerin yanında olmaya ve ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Depremzedeleri kucaklayarak tüm imkanları seferber eden Önder Büyükkılıç, Talas ilçesinde bulunan Şule Yüksel Şenler KYK Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek depremzedelere ‘geçmiş olsun’ diledi.

Yurtta depremden etkilenen çocuklarla yakından ilgilenen Önder Büyükkılıç, depremzedelere bir temenni ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Depremzedeler de Önder Büyükkılıç’a teşekkür ederek, “Çok yardımcı oldunuz, Allah razı olsun, sağ olun. Bir sorunumuz yok. Büyükkılıç, Allah’tan bu felaketi kimseye göstermesin diye dua ederken, “Birbirimize sahip çıkacağız, yaralarımızı saracağız, birbirimize dua edeceğiz” dedi.

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Büyükkılıç, “Şule Yüksel Şenler Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir ettiğimiz depremzede kardeşlerimizi ziyaret ettik. Burada kalan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanması için devletimizin tüm kurumlarıyla koordineli bir şekilde çalışıyoruz.

“KATILANMA ZAMANI”

Birlik ve beraberliğin bugünlerde ilaç gibi olduğunu vurgulayan Önder Büyükkılıç, “Tek amacımız depremzedelerimizin yüzünü güldürmek ve hayatlarını rahat bir şekilde devam ettirebilmelerine katkı sağlamak” dedi. Bugünlerin dayanışma, birlik ve beraberlik günleri olduğunu vurgulayan Büyükkılıç, “Zaman dayanışma zamanı. Yaraları birlik, beraberlik ve dayanışma içinde sarıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah. Bu kadim milletin güzel insanlarıyla birlikte bu zorlu sürecin üstesinden geleceğiz” dedi.

keles-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu