Haber

İran Teknik Direktörü Quieroz’dan ABD maçı öncesi açıklama: Partiye katılın ve eğlenin

FIFA Medya Merkezi’nde büsbütün dolu basın toplantısı odasına İranlı gazetecilerin alkışları eşliğinde giren 69 yaşındaki Carlos Quieroz, özgüveni, rahatlığı ve tansiyonu artırmaktan kaçınan halleriyle dikkati çekti.

Gazetecilerin iki ülke ortasındaki kutuplaşmanın yarın maçı nasıl etkileyeceği istikametindeki ısrarlı sorularına Portekizli teknik adam, “Sizi anlıyorum. Yarın iki takımın da tek hedefi olacak, ikinci tur. Partiye katılın ve eğlenin. Futbolda güzellik kazansın. Yarın sadece kazanabilmeyi istiyoruz” yanıtını verdi.

Basın toplantısında diplomatları aratmayan bir performans sergileyen Queiroz, insan hakları, ırkçılık ve acı çeken beşerler için dayanışma davetinde bulunurken, ‘okul saldırılarında ölen çocuklar’ı da unutmadı.

Kariyerinde ABD’de takım çalıştırdığını ve kendisi için de özel bir maç olacağını belirten Quieroz, “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Rakibimiz iyi bir takıma sahip. Bizim hedefimiz ve odağımız aynı. ABD çok iyi iki maç çıkardı. Çok zor bir maç olacağı belli. Nasıl başladığımız değil, nasıl bitirdiğimiz önemli olacak. Yarın daha iyi, daha güçlü, daha motive bir takım olamaya ihtiyacımız var. Eğer ikinci tura çıkarsak İran’ın katıldığı 6 turnuvada bu birinci defa olacak” diye konuştu.

Quieroz, ABD karşısında savunmada âlâ organize ve topa sahip olmayı, yakalandıkları konumlardan sonuç almayı istediklerini söyledi.

Deneyimli teknik adam, kendisi ve ulusal kadrosuyla ilgili tenkitlerine sert karşılık verdiği Alman futbol adamı Jurgen Klinsmann ile ilgili soruyu karşılıksız bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu