İş

İş Yatırım 4 hisse senedi için hedef fiyatını değiştirdi

Investing.com – İş Yatırım, gıda sektöründe faaliyet gösteren 3 şirket ve bir holding şirketinin hedef fiyatlarını güncelledi.

Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş. ( ÜLKER)

İş Yatırım, ÜLKER hissesi için hedef fiyatını 140 TL’ye çıkarırken, “AL” tavsiyesini de korudu.

Fiyat hedefi revizyonuna gerekçe olarak güncellenen makro varsayımlar, artan marj beklentileri, net işletme sermayesindeki iyileşmeler ve güçlenen serbest nakit akışı beklentileri gösterildi. İş Yatırım analistleri, Ülker hisselerinin uluslararası emsallerine göre 4x 24T FD/FAVÖK çarpanı ile yüzde 64 iskontolu işlem gördüğünü tahmin etti. Buna karşılık ÜLKER hisselerinin, Türkiye’deki fiyat avantajı ve uluslararası operasyonlarından elde ettiği döviz bazlı gelirleri ile defansif bir iş modeli sunduğu belirtildi.

BIM Birleşik Mağazacılık A.Ş. ( BİMAŞ)

BİMAS için fiyat değişikliğiyle birlikte “AL” tavsiyesi yinelendi. İş Yatırım, makro varsayımlardaki güncellemeler ve indirgenmiş nakit akışı (DCF) varsayım döneminin 2030 yılına taşındığını açıklayarak, BİMAS için hedef fiyatı 496,5 TL’ye çıkardı.

Mevcut hedef fiyat %31’lik bir üst potansiyele işaret ettiğinden hisse için “AL” tavsiyesi korundu. Hisse, 6,7x 2024T FD/FAVÖK oranıyla son 3 yıllık ortalamasına göre yaklaşık %15 iskontolu işlem görmeye devam ediyor. Buna göre analistler cazip katlarda işlem gören hisseyi en çok tavsiye edilenler listesinde tutmaya devam ediyor.

Anadolu Efes Biracılık ve Malt Sanayii A.Ş. ( AEFES)

AEFES hisseleri için hedef fiyat 215 TL’ye çıkarıldı ve “AL” tavsiyesi korundu. Solo bira kümesi 3,4x 24T FD/FAVÖK çarpanı ile uluslararası emsallerine göre %59 indirimli faaliyet gösterirken, Anadolu Efes için marj baskıları ve rubledeki değer kaybı en önemli riskler olarak görüldü.

AG Anadolu Kümesi ( AGHOL)

İş Yatırım, AGHOL hissesi için hedef fiyatı 355 TL’ye yükselterek yüzde 50 getiri potansiyeline işaret etti. Hedef fiyat revizyonunun ana nedeni, hedef net efektif değerin (NAV) %46’sını oluşturan AEFES ve AEFES’tir. CCOLAPaylarında revizyon olarak gösterilirken, MGROSAmaç, değerin %38’ini oluşturuyordu.

Hedef NAD’a hâlâ yüzde 25 indirim uygulanırken TOGG, 110 milyon dolarlık yatırım maliyetiyle NAD hesabına eklenmeye devam etti. Anadolu Kümesi Holding’in mevcut NAV’ına kıyasla yüksek iskonto ve defansif portföyüyle hala cazip bir yatırım teması sunduğunu belirten İş Yatırım analistleri, holdingin NAV iskontosunu %45 ile 1 yıllık ve 3 yıllık ortalamalar olan %37’nin oldukça üzerinde buldu. ve sırasıyla %31.

InvestingPro, başta borsa verileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler olmak üzere yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu