Ekonomi

Jamf, Apple Vision Pro desteğini duyurdu

MINNEAPOLIS – Jamf (NASDAQ: NASDAQ:), Apple cihaz yönetimi çözümleriyle tanınır JAMF ), güvenlik ve erişim ürünleri Jamf Protect ve Jamf Connect aracılığıyla Apple’ın Vision Pro’suna destek sağlayan ilk şirket oldu. Bugün duyurulan bu entegrasyon, işletmeler için sıfır doğrulukta ağ erişiminin yanı sıra DNS şifreleme ve içerik filtreleme gibi gelişmiş güvenlik özelliklerine de olanak sağlıyor.

Apple’ın VisionOS 1.1 beta sürümüyle Vision Pro, yakında kurumsal düzeydeki cihazların uygun ölçekte dağıtımı için önemli bir adım olan mobil cihaz yönetimi (MDM) özelliklerini içerecek. Jamf’in Apple’ın sürümüyle uyumluluğu, kurumsal kaynaklar için güvenli erişim ve ağ tehdidi korumasını vurgulayarak Vision Pro’nun kurumsal olarak benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Henry Patel şöyle konuştu: “Jamf, Apple’ın hızında yenilik yapma konusunda 20 yıllık bir geçmişe sahip. Müşterilerimiz bunu bekliyor; bu nedenle, Jamf Koruma ve Jamf Connect’te Vision Pro’yu ilk kez piyasaya sürdüğümüzü duyurmaktan gurur duyuyoruz.” , Jamf’in Baş Strateji Görevlisi.

Şu anda Jamf müşterileri, sıfır güven ağ erişimi (ZTNA), korsanlıkla mücadele önlemleri ve güvenilir kurumsal bilgi erişimi için içerik filtreleme dahil olmak üzere Vision Pro’daki Jamf Koruma ve Jamf Connect’in avantajlarından yararlanabilirler. Kullanıcı deneyimi iOS, iPadOS ve macOS’ta kararlı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Vision Pro’nun MDM desteği geniş çapta kullanılabilir hale geldikçe Jamf, ilk benimseyenlere Jamf Connect ve Jamf Koruma uygulamalarını genişletme konusunda yardımcı olmayı planlıyor. Amaç, kayıtlı ve güvenilir cihazlardaki yalnızca yetkili kullanıcıların şirket verilerine erişebilmesini sağlayarak Güvenilir Erişim sağlamaktır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu