Haber

İstanbul’da flaşör ve sirenleri kaçak kullanan sürücülere denetim

İSTANBUL’da flaşör ve sirenleri yasa dışı kullanarak emniyet şeridini kullanan sürücülere yönelik denetimler yapıldı. Kurallara uymadığı tespit edilen sürücülere ceza kesildi. Kadıköy’de yapılan kontrolde, durdurulan hasta nakil ambulansının sürücüsüne, içinde hasta bulunmadığı ve zorunlu haller dışında geçiş hakkını kullandığı gerekçesiyle 690 lira para cezası kesildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, herhangi bir yöntem olmaksızın flaşör ve siren kullanarak emniyet şeridini kullanan sürücüler üzerinde kontroller gerçekleştirdi. Kadıköy D-100 karayolu Kozyatağı Tem iştirakinde kurulan kontrol noktasında araçlar durdurularak izin belgeleri incelendi. Kontrollerde kurallara uymayan sürücülere de ceza kesildi. Emniyet şeridini kullandığı için 6 bin 439 lira ceza kesilen sürücü, “Emniyet şeridinde 5 metre gitme talihsizliğine uğradık ama yapabileceğimiz bir şey yok. İhlal ihlaldir. biraz daha dikkatli.”

Denetimler sırasında yanıp sönen ışık ve siren kullanan Mavi Hasta Taşıma ambulansları da durduruldu. Ekipler, kontrol noktasında durdurdukları hasta nakil ambulansında hasta olup olmadığını kontrol etti. Hasta olmayan ve zorunlu haller dışında geçiş hakkını kullanan sürücüye 690 lira para cezası kesildi.

HAVZA EKSPRES’TE GREV VE GÜVENLİK ŞERİDİ DENETİMİ

Bakırköy istikametinde Basın Ekspres Yolu’nda yapılan incelemelerde sivil trafik polisi, yaya olarak emniyet şeridinde yürüyerek kurallara uymayan sürücüleri tespit etti. Sivil polisler, güvenlik şeridinde ilerleyen ve flaşör kullanan araçları telsizle kontrol noktasındaki arkadaşlarına duyurdu. Emniyet şeridinde seyreden 3 otomobil sürücüsüne toplam 19 bin 317 lira ceza kesildi. Sabah saat 08.00’de başlayan kontroller saat 10.00’a kadar devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu